170115851

تبریز- شهریارپرس- مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون گاز مصرفی سراب سردترین شهرستان ایران از طریق ۶ ایستگاه گازرسانی توزیع می‌شود و همچنان پایدار است.

نادر کمالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار شهریارپرس/ اظهار کرد: بر اساس اطلاعات سامانه های هواشناسی استان، سراب از توابع استان آذربایجان شرقی، شب گذشته، رکورد سردترین شهر کشور را برای چندمین بار شکست و بر این اساس نیاز و مصرف گاز این شهر به خاطر برودت هوا افزایشی است.

وی افزود: با وجودی که سراب سردترین منطقه کشور بوده تاکنون خوشبختانه جریان گاز پایدار برای مشترکین تأمین شده و افت فشار گاز در این شهرستان نداشته ایم.
کمالی اظهار کرد: در هفته گذشته مشترکین گاز شهرستان سراب ۹میلیون و ۲۶۸هزار و ۸۸۱ مترمکعب گاز طبیعی مصرف کرده اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان با بیان اینکه بدون گرمای گاز طبیعی گذر از دمای منفی ۲۰ درجه برای مردم سراب قابل تصور نیست، از همه مردم خواست با رعایت دمای رفاه (۱۸ تا ۲۱ درجه) و مدیریت مصرف و شرکت در پویش هر خانه یک اتاق گرم، رفاه همنوعان خود را با مخاطره مواجه نکنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه امسال ۱۴ ایستگاه جدید گاز در استان آذربایجان شرقی به سیستم نظارت و کنترل تجهیز شده است، گفت: شرکت گاز استان برای تأمین و توزیع مصارف مشترکین از ۲ هزار و ۱۰۰ ایستگاه گاز استفاده می کند که هم اکنون ۳۰۸ مورد از این ایستگاه ها به سیستم کنترل و نظارت (مانیتورینگ) تجهیز شده است.

وی ادامه داد: این ۱۴ ایستگاه مانیتورینگ مربوط به شهرستان های خداآفرین، کلیبر، خاروانا، مرند، ملکان، بستان آباد، میانه و سراب می باشد.

وی با اشاره به اهمیت پایش، نظارت و کنترل مستمر ایستگاه های گازرسانی اظهار کرد: مهم ترین مزیت راه اندازی سامانه مانیتورینگ ایستگاه ها ، کنترل مکانیزه تأسیسات به خصوص در زمان پیک مصرف و احتمال افت فشار گاز و اقدامات به موقع برای حفظ پایداری و تداوم گازرسانی در استان می باشد.

کمالی خاطرنشان کرد: این شرکت با پایش مستمر و شبانه روزی مصارف گاز در استان از ایجاد رکود در تأمین و توزیع انرژی مصرفی مشترکین جلوگیری می کند.

شب گذشته سراب با دمای منفی ۲۵ درجه سانتی گراد، برای چهارمین بار در زمستان امسال سردترین شهر کشور شد.