62477846

ایجاد مراکز عرضه مستقیم کالاهای اساسی در آستانه عید نوروز و ماه رمضان

شهریارپرس/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به دغدغه‌های مردم در تامین اقلام اساسی با قیمت مناسب در آستانه عید نوروز و ماه مبارک رمضان، بر ایجاد مراکز عرضه مستقیم کالا در نقاط مختلف شهر تبریز و با گستردگی جغرافیایی متوازن تاکید کرد.

عابدین خرّم، دوشنبه سوم بهمن ماه، در جلسه کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار استان، با تاکید بر اینکه باید از افزایش بی‌منطق و بی‌رویه قیمت‌ها جلوگیری شود، افزود: مدیران باید شرایطی ایجاد کنند که مردم بیشتر از این دچار فشار اقتصادی و فروشندگان و توزیع‌کنندگان کالا نیز متضرر نشوند.

وی ادامه داد: باید جدیت و حساسیت بیشتری در تهیه و توزیع کالاهای اساسی مردم داشته باشیم و برنامه‌ریزی و تمهیدات لازم جهت برقراری شرایط مناسب و آرامش در بازار انجام شود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به قیمت بالای میوه و تره‌بار در استان در مقایسه با سایر استان‌ها، گفت: نباید اجازه دهیم هیچ کالایی خارج از چارچوب‌های قانونی افزایش قیمت داشته باشد و در رابطه با تنظیم بازار و پایین آوردن قیمت‌ها با همکاری اتحادیه‌های صنفی باید راهکار اساسی داشته باشیم.

وی از سازمان جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه‌های مسئول خواست تا در اسرع وقت راهکارهای لازم برای کنترل نوسان قیمت در برخی از کالاهای اساسی مرتبط و مورد نیاز مردم را به کار بندد.

خرّم گفت: ستاد تنظیم بازار استان در مورد عرضه و تقاضا باید متناسب با سایر استان‌ها و شهرهای همجوار هماهنگی‌های لازم را انجام دهد و قبل از قیمت‌گذاری کالاها، وضعیت بازار را رصد کرده و بهترین تصمیم را بگیرد.

در این جلسه مقرر شد برای جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی تا پایان ماه رمضان، نظارت بر بازار عرضه این کالاها تشدید شده و سازمان جهاد کشاورزی نیز درخصوص تامین و توزیع میوه شب عید و سایر کالاهای مورد نیاز مردم برنامه‌ریزی و ارائه گزارش کند.