احیای بافت تاریخی اتفاقی خوب برای شهر و مردم استشهریارپرس/ استاندار آذربایجان شرقی احیای بافت تاریخی را اتفاقی خوب برای مردم و شهر دانست و گفت: محدوده‌های بافت تاریخی از نظر ضوابط و مقررات نباید با چهل سال پیش سنجیده شود.

عابدین خرّم در جریان برگزاری جلسات اداری دهمین قرار خدمت شهرداری تبریز در منطقه ۱۰، اظهار کرد: مسئولان حوزه بافت تاریخی هیچ تصمیم‌گیری انجام نمی‌دهند و این مجموعه دچار انفعال شده است.

وی افزود: ابلاغ وزیر میراث فرهنگی و گردشگری صریحا می‌گوید که نمی‌خواهیم بافت تاریخی مانع بهسازی و مقاوم‌سازی‌ شود که منابع و اعتبارت ما در میراث فرهنگی معلوم است و با دو میلیارد تومان نمی‌توان کاری پیش برد.

استاندار آذربایجان شرقی بیان کرد: مسجد ۷۰۰ ساله تسوج در حال از دست رفتن است و خانه ستارخان تبدیل به محل تجمع برخی افراد شده است؛ پیشنهاد می‌کنم برای حصول نتیجه، کارگروهی از شهرداری، میراث فرهنگی، مسکن و شهرسازی و نماینده عمرانی استانداری تشکیل شده و از این محدوده صیانت کنند.

به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی ادامه داد: باید کاری کنیم که هم بافت تاریخی، تاریخی بماند و هم ابنیه آنجا احیا شود.