حضور در فضای مجازی از اولویت روحانیون و مبلغین باشد

شهریار پرس/ نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به رویکردهای جدید سازمان تبلیغات اسلامی و دایره فعالیت گسترده آن، همکاری و هماهنگی این سازمان برای حضور مبلغان در فضای مجازی را که بیش از پیش احساس می‌شود، ضروری خواند و گفت: روحانیون و مبلغین نباید تنها به منابر اکتفا کنند بلکه حضور در فضای مجازی از اولویت‌های آنها باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در دیدار جمعی از مسئولان اداره کل تبلیغات اسلامی استان به مناسبت سالروز تاسیس این سازمان و روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی، بیانیه گام دوم انقلاب را منشور چهل ساله آینده انقلاب عنوان و اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی باید به مهندسی زیست بوم تبلیغ فرهنگی اسلامی اهتمام جدی داشته باشد. 

وی، تبیین درست بیانیه گام دوم انقلاب و قطع امید از دشمنان انقلاب را از دیگر اولویت‌های مهم سازمان تبلیغات اسلامی برشمرد که انجام درست آن در این دوره می‌تواند نگاه جبهه‌ای و جهادی را جایگزین نگاه سازمانی کند.

وی با تاکید اینکه باید کار تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی اثرگذار بوده و تحول ایجاد کند، خاطرنشان کرد: این نهاد انقلابی باید به جهت تبلیغات دینی مردمی، سازماندهی و هدایت نیروهای مومن و تشکل‌های مردمی و احیا و اشاعه فرهنگ اسلامی، مقابله با تبلیغات سوء بیگانگان و تهاجم فرهنگی دشمنان و رفع نیازهای جامعه به‌ویژه جوانان در گذرگاه‌های حساس در خط مقدم جنگ نرم میداندار باشد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه بخش مهمی از رسالت روحانیت و حوزه‌های علمیه برعهده سازمان تبلیغات اسلامی است، افزود: ارتباط با جامعه و اجرای رسالت تبلیغی حوزویان و عمق بخشی ان در جامعه باید به وسیله این سازمان باید انجام گیرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه فعالیت‌های فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی نه تنها بسیار ارزنده و سودمند است بلکه باعث شده عموم مردم به ظرفیت‌های دیگر روحانیت بیشتر واقف شوند و اغلب مردم هم خواهان حضور روحانیت در حل مشکلات و معضلات اجتماعی هستند.

وی، زمینه سازی برای یافتن نیروهای انقلابی و تشکیل تشکلهای انقلابی، سیاستگذاری، انجام مطالعات راهبردی، حمایت از پژوهشگران متعهد و نظارت بر فعالیت آنها، تلاش برای احیای تاریخ تشیع با تاکید بر وحدت همه‌ی مذاهب اسلامی و حراست آن را از وظایف مهم و ارزشمند تبلیغات اسلامی ذکر کرد.

حجت الاسلام سید محمود حسینی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان هم در این دیدار گفت:  در برهه کنونی تلاش این سازمان برای خارج شدن از تصدی گری و اقدام به راهبری فرهنگی و جلب مشارکت مردمی و آتش به اختیاری است.