61781685

شهریارپرس/آذربایجان شرقی سرمربی کروات جدید تراکتور مسئولیت نیمکتی لرزان را بر عهده گرفته است.

تراکتور پس از هفته‌ها گمانه‌زنی، سرانجام مسئولیت نیمکت خود را به «دراگان اسکوچیچ» سرمربی سابق تیم ملی ایران سپرد.

مرد کروات تجربه سرمربیگری در فولاد، ملوان، خونه به خونه و صنعت‌نفت آبادان را دارد. اسکوچیچ ۱۸ بازی در تیم ملی سرمربیگری کرد و به طرز ناباورانه‌ای در آستانه جام‌جهانی ۲۰۲۲ برکنار شد.

به گزارش شهریارپرس، او هشتمین خارجی نیمکت لرزان تراکتورِ خصوصی است. اسکوچیچ درحالی به عنوان نفر اول نیمکت این تیم معرفی شد که مدت زمان حضور هیچ مربی طی ۶ فصل اخیر در تراکتور به یک فصل کامل هم نرسیده است.

با این حال وظیفه سنگینی روی دوش مرد کروات خودنمایی می‌کند. تنها افتخار سرمربی سابق تیم‌ملی ایران در دنیای مربیگری قهرمانی در ۲ جام حذفی و یک سوپرجام در کرواسی و اسلوونی است. او حالا به ماجراجویی خود در تراکتور ادامه خواهد داد و به اصلی‌ترین امید پرشورها برای دستیابی به رویای بزرگ فتح لیگ‌برتر تبدیل شده است.

اسکو درحالی برای ششمین بار به فوتبال ایران برگشته که در ۱۲ مسابقه‌ای که روی نیمکت تیم‌ملی زیر ۲۱ سال کرواسی نشست، متحمل ۵ شکست شد و ۴ پیروزی و ۳ تساوی را ثبت کرد.

کرواتِ برکنار شده، احتمالاً با جو تراکتور و تبریز آشنا و از انتخابش آگاه است. با این وجود باید دید سرانجام حضور اسکو در تبریز به محبوبیت ختم می‌شود یا مغضوبیت!

اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی ایران، تیم ملی زیر ۲۱ سال کراواسی، النصر عربستان، العربی کویت، رییکا کراواسی، اینتربلوک لیوبلیانا اسلوونی، صنعت نفت آبادان، ملوان بندرانزلی، فولاد خوزستان و خونه به خونه بابل نشسته است که آمار او به تفکیک برد، مساوی، باخت و میانگین امتیاز کسب شده به شرح زیر بوده است:

لیگ‌برتر کرواسی:

۲۱ بازی

۴ برد

۵ مساوی

۱۲ باخت

میانگین امتیاز: ۱.۱۵

لیگ دسته اول اسلوونی:

۴۵ بازی

۱۷ برد

۱۰ مساوی

۱۸ باخت

میانگین امتیاز: ۱.۳۶

لیگ برتر کویت:

۳۶ بازی

۲۳ برد

۹ مساوی

۴ باخت

میانگین امتیاز: ۲.۱۶

لیگ حرفه‌ای عربستان:

۲۰ بازی

۸ برد

۴ مساوی

۸ باخت

میانگین امتیاز: ۱.۴۰

لیگ‌برتر ایران:

۱۰۷ بازی

۲۵ برد

۲۷ مساوی

۳۵ باخت

میانگین امتیاز: ۱.۰۵

تیم ملی ایران:

۱۸ بازی

۱۵ برد

۱ مساوی

۲ باخت

میانگین امتیاز: ۲.۵۶

تیم ملی زیر ۲۱ سال کرواسی:

۱۲ بازی

۴ برد

۳ مساوی

۵ باخت

میانگین امتیاز: ۱.۲۵