171269040

تبریز-شهریارپرس- مدیر امور آموزشی و نماینده سازمان سنجش در دانشگاه تبریز گفت: ۶۱ درصد مجموع داوطلبان آزمون سراسری در نوبت دوم این استان را دختران تشکیل می دهد.

به گزارش شهریارپرس/ از روابط عمومی دانشگاه تبریز، ناصر حاجی پور روز چهارشنبه با اعلام اینکه نوبت دوم کنکور سراسری سال ۱۴۰۳ با رقابت ۵۰ هزار و ۱۱۴ داوطلب در آذربایجان‌شرقی همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود، افزود: از مجموع داوطلبان این استان ۳۰ هزار و ۷۸۶ نفر دختر و ۱۹ هزار و ۳۲۸ نفر پسر هستند.

وی با بیان اینکه نوبت دوم این آزمون با شرکت ۲۴ هزار و ۷۲۰ نفر در ۹ حوزه امتحانی شهرستان تبریز برگزار خواهد شد، اظهار کرد: نوبت دوم این آزمون در محل دانشگاه‌ تبریز نیز با رقابت ۸ هزار و ۴۷۸ داوطلب برگزار می شود.

حاجی پور ادامه داد: از مجموع شرکت کنندکان آزمون در دانشگاه تبریز چهار هزار و ۳۹۲ نفر دختر و چهار هزار و ۸۶ نفر پسر هستند.

وی افزود: نوبت دوم آزمون سراسری امسال در آذربایجان‌شرقی در ۱۹ شهر شامل آذرشهر، اسکو، اهر، بستان‌آباد، بناب، تبریز، جلفا، چاراویماق، سراب، شبستر، عجب شیر، کلیبر، مراغه، مرند، ملکان، مهربان، میانه، هریس و هشترود و در ۳۳ حوزه امتحانی استان برگزار می‌ شود.

به گزارش شهریارپرس/ نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ روزهای ۲۱ (پنجشنبه) و ۲۲ (جمعه) تیر ماه و در پنج گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم ریاضی و فنی، هنر، علوم تجربی و زبان‌های خارجی برگزار می‌شود.