63088796

شهریارپرس/آذربایجان شرقی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: به‌ منظور رعایت ایمنی شهروندان، صیانت از شبکه تحت بهره‌برداری شرکت و جلوگیری از استفاده خودسرانه از انرژی برق مقتضی است هیئت‌های عزاداری برای آذین‌بندی ماه محرم و تکایا نسبت به خرید انشعاب موقت در چارچوب مقررات مربوطه اقدام کنند.

اکبر فرج‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به فرارسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان اظهار کرد: باتوجه‌ به قرارداشتن در ایام تابستان، افزایش میزان استفاده از سیستم‌های سرمایشی و به‌ تبع آن افزایش مصرف برق موجب بروز ناترازی‌هایی در شبکه توزیع می‌شود. 

وی با بیان اینکه بحث صرفه‌جویی و مدیریت مصرف در زندگی جزو اولویت‌ها بوده و در آموزه‌های دینی نیز بر آن تأکید شده است، افزود: یکی از لازمه‌های تحقق این موضوع نهادینه‌کردن فرهنگ مدیریت مصرف در جامعه بوده که این امر نیز بدون همراهی مردم میسر نمی‌شود.

وی ادامه داد: به‌منظور رعایت ایمنی شهروندان و صیانت از شبکه تحت بهره‌برداری شرکت و جلوگیری از استفاده خودسرانه از انرژی برق مقتضی است هیئت‌های عزاداری برای آذین‌بندی ماه محرم و تکایا نسبت خرید انشعاب موقت در چارچوب مقررات مربوطه اقدام کنند. 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز بیان کرد: بدیهی است رعایت مدیریت مصرف و حریم شبکه و همچنین رعایت سایر تشریفات قانونی واگذاری انشعاب موقت ضروری بوده و صرفاً با رعایت شروط فوق هزینه‌ای اخذ نخواهد شد. 

به گزارش شهریارپرس/ به نقل از روابط‌عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز، وی با تاکید بر هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های نظارتی خاطرنشان کرد: به منظور برگزاری بدون حوادث ایمنی و هرچه باشکوه‌تر آیین عزاداری سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع)، اداره‌کل تبلیغات اسلامی موضوع سلامت و ایمن بودن عزاداران را مد نظر قرار دهد.