63064153

شهریارپرس/آذربایجان شرقی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی اعلام کرد: برای رفع موانع و اتمام سریع پروژه‌های زیربنایی و راه‌های استان لازم است مدیران دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه نگاه تسهیل‌گری داشته باشند.

حیدر فتح‌زاده در جلسه بررسی وضعیت پروژه‌های عمرانی در دست احداث بخش حمل‌ونقل و راه، اظهار کرد: در استان پروژه‌های متعددی توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور اجرا می‌شود که جاده کلاله تا جلفا، اتوبان مرند_تبریز_بازرگان، جاده تبریز_هشترود و قطعه شماره ۶ آزادراه ارومیه_تبریز از جمله آن‌ها است.

وی افزود: جاده ۱۰۷ کیلومتری کلاله تا جلفا یکی از بنیادی‌ترین پروژه‌های استان محسوب می‌شود که در توسعه پهنه ارس نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. 

وی تشریح کرد: هر ۱۰ روز یکبار از جاده در حال احداث کلاله_جلفا بازدید و روند اجرای پروژه را رصد می‌کنیم، چرا که این پروژه ملی و استراتژیک را باید طی ۳۶ ماه به مرحله بهره‌برداری برسانیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: در طول این ۱۰۷ کیلومتر، تعداد زیادی روستا وجود دارد که اگر این جاده احداث شود، خدمت‌رسانی به آن‌ها افزایش خواهد یافت و به رشد، کارآمدی و توسعه منطقه آزاد نیز کمک خواهد کرد.

وی تاکید کرد: امروز باید در همین جلسه مسائل و مشکلات پیش‌روی اجرای جاده کلاله تا جلفه طرح و رفع شود و در مجموع برای رفع موانع و اتمام سریع پروژه‌های زیربنایی و راه‌های استان لازم است مدیران دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه نگاه تسهیل‌گری داشته باشند.

وی همچنین به آخرین وضعیت پروژه‌هایی مثل آزادراه مرند_تبریز_بازرگان، جاده اهر_مشکین‌شهر، جاده تبریز_مراغه و محور تبریز_هشترود و غیره پرداخت و افزود: دستگاه‌ها و شرکت‌های مربوطه، هرچه سریع‌تر چالش‌های موجود را برطرف کنند.

در این جلسه آدی بیک، نماینده شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور در استان به ارائه گزارشی از آخرین پروژه‌های زیربنایی و حمل‌ونقل استان از جمله راه‌آهن میانه_بستان‌آباد_تبریز، جاده مرند_سه راهی ایواوغلی، احداث باند دوم بستان آباد_سراب و قطعه اول سراب_نیر، بزرگراه صوفیان_سلماس، باند دوم محور اهر_مشکین شهر، عملیات اجرایی کنارگذر شرقی بناب، راه‌آهن سراب و بهسازی محور جلفا_کلاله پرداخت.  

به گزارش شهریارپرس، به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی، نمایندگان شرکت‌ها و دستگاه‌های اجرایی حاضر در جلسه نیز به بیان اقدامات انجام گرفته و چالش‌های پیش‌رو جهت رفع موانع پرداختند.