63062228

شهریارپرس/آذربایجان شرقی مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر ۳۰۵ هزار واحد مسکن روستایی در استان وجود دارد که ۱۵۶ هزار واحد یعنی ۵۲ درصد از آن مقاوم‌سازی شده است.

حجت الله سروری، یکشنبه، ۲۰ خرداد ماه، در چهارمین نشست از سلسله نشست‌های رسم خدمت اظهار کرد: تا پایان سال‌جاری میزان مقاوم‌سازی مساکن روستایی در استان با ۱۰ درصد افزایش به ۶۲ درصد خواهد رسید.

وی با بیان اینکه سهمیه استان در حوزه مقاوم‌سازی مسکن روستایی در سالجاری افزایش پیدا کرده است، ادامه داد: سهمیه سالانه استان در حوزه مقاوم سازی مسکن روستایی، ۱۲ هزار واحد مسکن بود که این میزان در سال جاری به ۲۰ هزار واحد افزایش یافته است.

وی گفت: اجرای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از طرح‌های مهم دولت سیزدهم بود و حدود ۱۸ هزار قطعه زمین در روستاهای مختلف استان برای اجرای طرح جوانی جمعیت در مراحل تفکیک و واگذاری به متقاضیان واجد شرایط است. 

سروری با بیان اینکه در قالب طرح نهضت ملی مسکن ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن از سوی این بنیاد احداث و تحویل متقاضیان شده است، خاطر نشان کرد: اجرای طرح هادی و آسفالت معابر روستایی نیز از وظایف این بنیاد است که در سال گذشته ۲۵۰ کیلومتر از راه‌های روستایی استان آسفالت‌ریزی شده است.