62809642

شهریارپرس/آذربایجان شرقی تفاهمنامه همکاری "نخستین واژه آب" مابین آموزش و پرورش و شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با هدف اصلاح الگوی مصرف آب، منعقد شد.

تفاهمنامه نخستین واژه آب به منظور همکاری برای فرهنگسازی شیوه صحیح مصرف آب به عنوان فراگیری و مدیریت مصرف آب در سطح مدارس استان، فرهنگ‌سازی شیوه صحیح مصرف آب در میان دانش‌آموزان پیش دبستانی و دوره ابتدایی، آموزش روش صرفه‌جویی مصرف آب در مدرسه و خانه و توسعه مشارکت دانش‌آموزان معلمان و مدارس و خانواده‌ها در زمینه اصلاح الگوی مصرف آب و با اهداف آموزشی و فرهنگی و پژوهشی منعقد شد.


برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی برای فرهنگیان و دانش‌آموزان و انتخاب همیار آب از بین دانش‌آموزان، هماهنگی تهیه و تحویل بسته‌های فرهنگی و آموزشی برای توزیع در میان دانش آموزان پیش دبستانی و مقطع ابتدایی جامعه هدف، استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های سازمان‌های مردم نهاد و پشتیبانی و حمایت از اجرای موفقیت آمیز طرح و تشویق ایده‌ها و طرح‌هایی با موضوع آب از سوی دانش آموزان شرکت کننده در جشنواره جابر بن حیان و تهیه و نصب رایگان لوازم کاهنده مصرف آب در تمامی انشعابات آب شرب و بهداشتی مدرسه ابتدایی و راهنمایی شهری و ادارات و ستاد اداره کل استان از جمله مفاد این تفاهمنامه به شمار می‌آید.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در این خصوص با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های تربیتی و آموزشی، بیان کرد: اگر در آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری کنیم؛ هزینه‌ها در تمام زمینه‌ها به شکل چشمگیری کاهش خواهد یافت.

مسعود سعادتی، رفع بحران‌های گریبانگیر جامعه را مشروط به آموزش و پرورش دانست و گفت: استفاده از ظرفیت دانش آموزان اثربخش‌ترین مسیردر این راستا است.

وی در پایان، طراحی اردویی در راستای آشنایی دانش آموزان با واقعیت‌های جامعه به ویژه مصادیق بحران‌ها را ضروری عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی نیز در ادامه با اشاره به تاثیر و سهم چشمگیر جامعه دانش‌آموزی در زمینه فرهنگ‌سازی در رابطه با استفاده بهینه از آب، گفت: از بهترین عملکردها، ایده‌ها در اجرای این جشنواره تجلیل بعمل خواهد آمد.

خانی خاطرنشان کرد: طرح تعویض شیرآلات آب و استفاده از شیر پدالی در مدارس ایده‌ای خلاق و اثربخش در صرفه جویی در مصرف آب خواهد بود.


بر اساس این گزارش، این تفاهم‌نامه همکاری در ۱۱ ماده به امضای مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان رسید.