62809788

شهریارپرس/آذربایجان شرقی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تبریز از رفع تصرف ۱۳۵۶ متر مربع از اراضی ملی بخش باسمنج این شهرستان با ارزش اقتصادی بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

سعید پورحیدری در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت: در راستای طرح تشدید مقابله با پدیده زمین خواری و با واکنش سریع ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تبریز، یک قطعه از اراضی ملی که توسط اشخاص سودجو به منظور ساخت و ساز، مورد پی کنی قرار گرفته بود با دستور مقام قضایی بلافاصله به صورت فیزیکی از ید متصرفان خارج و به بیت‌المال عودت داده شد.

وی اظهار کرد: اراضی ملی و منابع طبیعی متعلق به یک فرد، گروه و جمعیت خاص نیست بلکه به عنوان میراث بشریت بوده و متعلق به همه نسل‌ها است و در حال حاضر در گستره سرزمینی، وظیفه صیانت و نگهداری از آن بر عهده همه ما انسان‌ها است.

به گزارش شهریارپرس، به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی، وی از عموم مردم درخواست کرد: همگی نسبت به این امانت الهی احساس مسئولیت داشته و مردم می‌توانند هرگونه سوء استفاده فرصت طلبان را با شماره ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گزارش کنند.