170747473

تبریز - شهریارپرس - فرمانده ناحیه امامت سپاه عاشورا گفت: یکی از خصوصیات مهم بسیج فرا جناحی عمل کردن است که در طول سال های متمادی این امر جزو اصول اولیه کارکردهای بسیج به شمار رفته و هرگز از آن عدول نشده است.

سرهنگ « جواد قهرمان زاده» روز یکشنبه در نشست خبری در آستانه هفته بسیج ، چابک بودن، کارآمدی، قانون گرایی، آمادگی کامل برای مقابله با هر گونه مسایل امنیتی و مشکلات اجتماعی و نیز حوادث طبیعی و غیرطببعی را از دیگر ویژگی های بسیج بیان کرد.

وی با دعوت به حضور گسترده و حداکثری در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در این راستا بسیحیان تمام توان خود را به کار گرفته و برای ترغیب آحاد مردم برای حضور در این عرصه مهم سیاسی وارد میدان می شوند.

قهرمان زاده با اشاره به فرا رسیدن هفته گرامیداشت بسیج ، از اجرای بیش از ۵۰۰ برنامه مختلف و متنوع عمومی در ناحیه امامت سپاه تبریز در این هفته خبر داد و اضافه کرد: طی هفته بسبج از ۲۹ آبان تا پنجم آذر برنامه های مزبور در حوزه های مختلف تحت پوشش برگزار می شود.

وی غبارروبی مزار شهدا، برگزاری یادواره های شهدا به صورت محله ای و مسجدی و خانگی، همایش جهادگران، ویریت رایگان پزشکی، توزیع کمک های مومنانه، اهدای جهیزیه، نشست های بصیرتی و روشنگری در قالب جهاد تبیین، برپایی اردوهای جهادی و مسابقات ورزشی را از برنامه های ناحیه امامت در هفته بسیج اعلام کرد.

وی توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی را از رویکردهای مهم سپاه ناحیه امامت بیان و اظهار کرد: طی هفته بسبج نشست های دانش افزایی برای خانواده ها در قالب موضوعات فرزندآوری و همچنین برنامه کوه پیمایی پیاده             روی برگزاری می شود.

قهرمان زاده با بیان اینکه ۷۰ درصد وسعت کلانشهر تبریز. به همراه شهرهای سردرود، باسمنج و خسروشهر حوزه استحفاظی ناحبه امامت سپاه تبریز است، گفت: اما تنها ۳۰ درصد جمعیت این کلانشهر در این حوزه تحت پوشش است.

به گفته وی با توجه به موقعیت جغرافیایی ناحیه امامت ، حدود ۷۰ درصد کارخانه ها و واحدهای تولیدی و صنعتی تبریز در این حوزه قرار گرفته است.