63074468

شهریارپرس/آذربایجان شرقی سرپرست استانداری آذربایجان شرقی گفت: ما به‌عنوان نمایندگان دولت حامی صد درصدی تولید در استان هستیم، از مشکلات پرتعداد بخش تولید هم مطلع هستیم و برای حل آن‌ها از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم. 

تراب محمدی در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی با اشاره به طرح ۳۴ مشکل حوزه تولید و صنعت استان در دیدار اخیرش با وزیر اقتصاد، اظهار کرد: پیشنهادهای اتاق بازرگانی تبریز درباره قانون سخت و زیان‌آور بودن برخی صنوف می‌تواند در تامین نیروی کار از یک سو و حفظ حقوق کارگران از سوی دیگر مفید باشد.

وی ادامه داد: پیگیری جدی استان با توجه به جایگاه بالای کشوری شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و طرح پیشنهادهای آن در سطح ملی می‌تواند به تغییر قوانین و مقررات موضوعه به نفع حوزه تولید و صنعت منجر شود. 

وی با اشاره به اهمیت ویژه پیگیری‌ها در پیشبرد امور، بیان کرد: پست برق ۴۰۰ کیلوولت هشترود از مدت‌ها قبل مطرح بود، اما در سایه پیگیری‌های استانی در حال ورود به مرحله اجراست. همچنین با پیگیری‌های انجام‌شده مقرر است مالیات مجتمع مس سونگون به سازمان امور مالیاتی کشور منتقل شود که در این صورت، سهم استان ما پس از سال‌ها به شکل عادلانه محقق خواهد شد.

وی اضافه کرد: در دیدار اخیر با مدیرعامل مس ایران تصمیم‌های مفیدی برای استان گرفته شد.

به گزارش شهریارپرس/ به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی همچنین بر ضرورت نظارت بیشتر بر عملکرد شرکت‌های سنجش سخت و زیان‌آور شغل در استان تاکید کرد.

63074469

 

63074570

شهریارپرس/آذربایجان شرقی همایش هواداران و طرفداران مسعود پزشکیان عصر پنجشنبه ۳۱ خرداد ماه با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان ستاد انتخاباتی استانی و کشوری این نامزد ریاست جمهوری در سالن ستارخان تبریز برگزار شد.

در این همایش نوری قزلجه نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی، قنبرزاده رئیس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در آذربایجان شرقی، احتشام حاجی‌پور شهردار اسبق کلانشهر تبریز، نادر قاضی‌پور نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی و شهرام دبیری و فریدون بابایی اقدم اعضای شورای اسلامی کلانشهر تبریز سخنرانی کردند.

غلامرضا نوری قزلجه، نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی در این همایش به حضور مردم در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد و افزود: مردم باید برای رفاه، آرامش و سربلندی ایران در انتخابات حضور پرشوری داشته باشند.

سردار قنبرزاده، رییس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در آذربایجان‌شرقی نیز، پزشکیان را مرد قانون و عدالت دانست و اظهار کرد: امیدواریم ملت ایران با انتخاب شایسته آقای پزشکیان در پناه رفاه، آسایش، آرامش و حقوق شهروندی خود قرار بگیرند.

 احتشام حاجی‌پور عضو ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان نیز شهادت شهدای خدمت را ضایعه‌ای بزرگ برای آذربایجان شرقی قلمداد کرد و افزود: با توجه به همت، مهربانی و بزرگواری رهبر معظم انقلاب نسبت به آقای مسعود پزشکیان، کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شد که بعد از انقلاب مشروطه و ۴۵ سال انقلاب اسلامی اولین کاندیدای اهل آذربایجان است.

وی مردم ایران اسلامی را دعوت به انتخابات پرشور کرد و ادامه داد: نگاه و توجه تمام جهان و کشور های غربی در مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری است و در این راستا مردم قشر های مختلف جامعه باید با شرکت در این انتخابات از مسعود پزشکیان حمایت قاطعی داشته باشند.

نادر قاضی‌پور نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی به رشادت و شجاعت مردم ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: شهیدان باکری، تجلایی و یاغچیان در راستای حراست و حفاظت از خاک ایران از جان و مال خود گذشته‌اند.

وی دلایل حمایت از مسعود پزشکیان را تشریح کرد و افزود: مسعود پزشکیان فرمانده سپاه عاشورا، پاکدست، پاکدامن، متخصص، کاربلد، اهل آذربایجان و باغیرت است.

وی حضور در انتخابات ریاست جمهوری را وظیفه برای همه مردم دانست و ادامه داد: ما باید در هشتم تیر ماه در پای صندوق های رای از مسعود پزشکیان حمایت کنیم و در این راستا نیز بنده به عنوان یک اصول‌گرای سنتی حامی ایشان هستم.

شهرام دبیری عضو ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان نیز مردم آذربایجان را دعوت به برگزاری انتخابات پرشور کرد و ادامه داد: با حمایت مردم آذربایجان و تبریز با حضور خود در پای صندوق های رای تحول عظیمی ایجاد کنند.

وی مسعود پزشکیان را فردی اصلح برای ریاست جمهوری دانست و گفت: ما باید در راستای بهبود شرایط زندگی از مسعود پزشکیان حمایت کنیم.

فریدون بابایی اقدم، رییس ستاد مردمی مسعود پزشکیان در آذربایجان شرقی، کاندیدا های ریاست جمهوری را سرمایه های انسانی کشور دانست و گفت: من در راستای حمایت، رفع مشکلات و خدمت به مردم تبریز از آقای مسعود پزشکیان حمایت می‌کنم.

وی مردم تبریز و آذربایجان را برای حضور گسترده و پرشور در دیدار عمومی مسعود پزشکیان دعوت کرد و افزود: ما باید همچون مردم شهرهای یاسوج و اصفهان از مسعود پزشکیان استقبال ویژه‌ و پرشوری داشته باشیم.

به گزارش شهریارپرس/ مسعود پزشکیان کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز چهارشنبه ششم تیرماه برای دیدار با اقشار مختلف جامعه، بازدید و دیدار عمومی در ورزشگاه تختی باغشمال به تبریز سفر خواهد کرد.

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با کاندیداتوری امیر حسین قاضی زاده هاشمی، علی‌رضا زاکانی، سعید جلیلی، محمد باقر قالیباف، حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی و مسعود پزشکیان هشتم تیر ماه در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

 

63074755

شهریارپرس/آذربایجان شرقی سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی اعلام کرد: در پی تصادف خودروی آردی و کیا سراتو در محور شبستر - تسوج، یک نفر فوت کرده و ۵ نفر مصدوم شدند.

وحید شادی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این حادثه صبح امروز جمعه، در  سه کیلومتر بعد از سه راهی تیل در جاده شبستر- تسوج رخ داد.

وی افزود: بعد از اطلاع این حادثه پایگاه‌های اورژانس تسوج، قزلجه، بندرشرفخانه و شبستر در مکان حادثه حاضر شده و مصدومین پس از انجام اقدامات لازم و اولیه پزشکی و درمانی به بیمارستان فاطمیه شبستر منتقل شدند.

به گزارش شهریارپرس/ به نقل از سازمان اورژانس استان آذربایجان شرقی، وی افزود: سه مصدوم این حادثه مرد و ۲ مصدوم زن هستند و فوتی، مرد ۳۶ساله است.

 

171225192

تبریز-شهریارپرس - فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی از کشف چهار قلم بشقاب و لیوان تاریخی غیراصل مرتبط با دوره معاصر در جریان توقیف خودروی مشکوک در ورودی شهرستان بناب خبر داد.

به‌گزارش روز پنجشنبه شهریارپرس/ از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی، سرهنگ غلامرضا زینالی اعلام کرد: به‌دنبال تردد خودرویی مشکوک در سطح شهرستان مراغه، عوامل انتظامی این شهرستان با اخذ دستور مقام قضایی اقدام به توقیف و سپس بازرسی از این خودرو کردند که اشیای تاریخی یاد شده در جریان این بازرسی کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: متهم به همراه چهار قلم اشیای تاریخی غیر اصل شامل ۲ عدد لیوان و ۲ عدد بشقاب کشف شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی دلالت داده شدند.

وی اعلام کرد: هموطنان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه میراث‌فرهنگی، موضوع را از طریق شماره ۰۹۶۶۲ مرکز پیام یگان حفاظت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور اطلاع دهند. 

63074301

شهریارپرس/آذربایجان شرقی توافق‌نامه اجرای فاز اول طرح آبرسانی شهید مالک رحمتی به ۲۱۰ روستای استان آذربایجان شرقی با حضور مدیرعامل آبفای آذربایجان شرقی و نماینده یک مرکز خیریه به امضاء رسید.

در مرحله اول طرح آبرسانی به ۶۵ روستا در هشت شهرستان آبرسانی خواهد شد.

به گزارش شهریارپرس، به نقل از شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی، مقرر شده است بعد از تامین لوله توسط یک خیریه و اتمام عملیات آبرسانی مرحله اول، توسط شرکت آب و فاضلاب در ۶۵ روستا، مرحله دوم اجرای عملیات آبرسانی برای ۱۴۵ روستا به اجرا درآید.

 

171224365

تبریز-شهریارپرس- ۱۵۰ سری جهیزیه برای نوعروسان کم بضاعت آذربایجان شرقی به مناسبت دهه امامت و ولایت از سوی بسیج سازندگی استان اهدا شد.

به گزارش شهریارپرس، سرپرست استانداری آذربایجان شرقی در مراسم تحویل جهیزیه‌های اهدایی رهبر معظم انقلاب به نوعروسان استان در سپاه عاشورا، گفت: این تعداد سری جهیزیه با همت قرارگاه بسیج سازندگی و تدابیر فرمانده سپاه عاشورا به نوعروسان در استان اهدا شده است.

وی افزود: این سرویس‌ها حاوی ۹ قلم کالای اساسی از جمله شامل فرش، یخچال، اجاق گاز، لباس شویی و ظرف شویی است.

وی ادامه داد: ارزش ریالی مجموع کالاهای اهدایی این تعداد سری جهیزیه بیش از ۷۵ میلیارد ریال است.

157623215

تبریز - شهریارپرس- مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی با اشاره به هشدار جوی وضعیت زرد اداره کل هواشناسی استان، گفت: با توجه به احتمال وقوع سیل، دامداران و عشایر استان از چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

«مجید فرشی» روز پنجشنبه در گفت و گو با شهریارپرس/افزود: فعالیت سامانه بارشی و ناپایداری های محلی از امروز تا عصر شنبه هفته آینده در تمام نواحی استان به ویژه نواحی مرتفع و کوهستانی موجب رگبار باران، غرش آذرخش، وزش باد گاهی به نسبت شدید و احتمال خیزش گرد و خاک می شود.

وی اظهار کرد: بر این اساس احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، بارش تگرگ، مه گرفتگی، برخورد آذرخش و لغزندگی جاده ای وجود دارد، بنابراین انجام اقدامات لازم برای مهار آبگرفتگی و سیلاب های احتمالی، عدم اتراق در حریم رودخانه ها و مسیل ها، عدم صعود به ارتفاعات، احتیاط در ترددهای جاده ای و لغو سفرهای غیرضروری و فعالیت های کوهنوردی ضروری است.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی با اشاره به وزش باد به نسبت شدید در این بازه زمانی، از مردم و سازمان و دستگاه های دولتی خواست: نسبت به محکم کردن سازه های سبک، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده، اطمینان از استحکام سازه های موقت به ویژه چادرهای مسافرتی و لایروبی کانال ها و آب روها اقدام کنند.

فرشی، از دستگاه های اجرایی خدمات رسان و امدادی استان مانند شهرداری ها، راهداری ها، هلال احمر، پلیس راه نیز خواست: آمادگی لازم برای مواجهه با شرایط جوی را داشته باشند و اقدامات پیشگیرانه مانند پاکسازی دهانه پل ها و محکم کردن داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی را در این خصوص انجام دهند.

به گزارش شهریارپرس/ آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.

آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است. این استان همواره تحت تأثیر بادهای سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان است.

171224897

تبریز- شهریارپرس- حجت الاسلام والمسلمین حسین ایمانی رییس ستاد انتخابات حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پور محمدی در آذربایجان شرقی معرفی شد.

به گزارش شهریارپرس، با حکم سید شهاب الدین صدر رئیس ستاد انتخاباتی شورای وحدت و ستاد انتخابات حجت الاسلام پورمحمدی در کشور، حجت الاسلام حسین ایمانی رییس ستاد آذربایجان شرقی منصوب شد.

حجت الاسلام ایمانی از روحانیون برجسته، شناخته شده و موثر آذربایجان شرقی بوده، وی استاد حوزه علمیه تبریز و رییس شورای وحدت استان است.

به گزارش ایرنا، شورای نگهبان، اسامی ۶ نامزد انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد که براساس حروف الفبا مسعود پزشکیان، مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی و محمدباقر قالیباف با یکدیگر رقابت می‌کنند.

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هشتم تیر ماه سال جاری همزمان با سراسر کشور در استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

171224914

تبریز- شهریارپرس- جابر ابوالفتح زاده رییس ستاد سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری در آذربایجان شرقی شد.

به گزارش روز پنجشنبه شهریارپرس، این حکم از طرف «محمدرضا میرشمسی» رئیس ستاد مرکزی «سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» صادر شده است.

جابر ابوالفتح زاده مدیرکل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی است.

شورای نگهبان، اسامی ۶ نامزد انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد که براساس حروف الفبا مسعود پزشکیان، مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی و محمدباقر قالیباف با یکدیگر رقابت می‌کنند.

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هشتم تیر ماه سال جاری همزمان با سراسر کشور در استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

4984216

تبریز-هیأت مدیره باشگاه تراکتور «سعید مظفری‌زاده» را تا زمان واگذاری سهام باشگاه به مالکیت جدید، به سمت سرپرست مدیرعاملی منصوب کرد.

به گزارش شهریارپرس/ علی‌رغم مخالفت قبلی و تلاش برای ادامه فعالیت هوشنگ نصیرزاده تا پایان فرآیند واگذاری و انتقال سهام باشگاه به مالکیت جدید، باتوجه به تأکید و اصرار ایشان برای کناره‌گیری، هیأت مدیره باشگاه تراکتور ضمن موافقت با این درخواست، «سعید مظفری‌زاده» را به سمت سرپرست مدیرعاملی منصوب کرد.

براساس حکم ابلاغی هیأت مدیره باشگاه تراکتور، سعید مظفری‌زاده مسئولیت پیگیری مصوبه مجمع سهامداران باشگاه برای واگذاری و انتقال سهام و انجام امورات مربوطه را برعهده خواهد داشت.

هیأت مدیره باشگاه تراکتور همچنین از زحمات و تلاش‌های هوشنگ نصیرزاده طی مدت عهده‌داری مسئولیت مدیریت باشگاه قدردانی نموده و برای ایشان آرزوی موفقیت دارد.

 

5036157

تبریز-رئیس بیمارستان شهید محلاتی تبریز از اخراج و تعلیق ۲۰ پزشک زیر میزی بگیر از این بیمارستان خبر داد.

به گزارش شهریارپرس، علیرضا هادی عصر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: طبق اعتباربخشی بیمارستان‌ها که یک کتابچه‌ای با ۱۹ محور و ۱۱۰ استاندارد و ۵۰۵ سنجه و ۳ هزار قانون است، بیمارستان‌های کل کشور وارد رنکینگ و طبقه‌بندی می‌شوند.

وی ادامه داد: بیمارستان‌ها به بخش‌های درجه یک و دو سه تقسیم می‌شوند و این برای یک هزار و ۳۵ بیمارستان کل کشور شامل می‌شود و در این میان طبق کتابچه اعتباربخشی ۳۵ بیمارستان به ارزیابی نهایی رسید.

رئیس بیمارستان شهید محلاتی تبریز گفت: در کل کشور هشت بیمارستان از بیمارستان‌های سپاه پاسداران درجه یک عالی را کسب کرده‌اند که بیمارستان شهید محلاتی جزو همین بیمارستان‌هاست.

وی ابراز کرد: بیمارستان شهید محلاتی از سال ۹۴ عنوان رتبه‌های برتر را کسب کرده است و همیشه جزو بیمارستان‌های برتر نیروهای مسلح است.

هادی بیان داشت: بیمارستان شهید محلاتی بسته کامل بهداشت و درمان است و یک مریض می‌تواند تمام خدمات موردنیاز را بگیرد و معمولاً ارجاع به وبگاه‌های مختلف نداریم.

وی افزود: این بیمارستان شامل تمامی تخصص‌هاست و از نظر نیرو نیز کمبودی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه معضل زیرمیزی پزشکان از زمان شاهنشاهی مانده است، گفت: در این بیمارستان خط‌قرمز ما همین موضوع است و دراین‌رابطه اخراج و تعلیق دارد که دراین‌خصوص با ۲۰ پزشک برخورد کرده‌ایم و ۴ پزشک لغو قرارداد شده‌اند.

رئیس بیمارستان شهید محلاتی تبریز با بیان اینکه این بیمارستان دولتی بوده و طبق ارزیابی‌ها بیمارستانی است که اعتماد و رضایت مردم را کسب کرده است، گفت: این بیمارستان به ۳۸ بیمه تکمیلی طرف قرارداد است.

وی یادآور شد: سعی می‌شود تا هیچ همراه و مریض بیمار را برای خرید وسایل و یا آزمایش و یا درمان به بیرون ارجاع نداده‌ایم و سعی شده است تا همه خدمات از داخل خود بیمارستان تأمین شود و این گاهی برای بیمار به منزله این است که هیچ خدماتی به آنها نمی‌دهیم.

هادی به حضور مددکاران در بیمارستان اشاره کرد و گفت: این مددکاران همیشه مساعدت‌های لازم برای درمان بیماران بی‌بضاعت را انجام می‌دهند.

وی بخش‌های رایگان این بیمارستان را مورد اشاره قرارداد و گفت: هیچ بیمار دیالیزی در این بیمارستان پرداخت هزینه‌ای ندارد به‌طوری‌که شاید ماهانه هزینه میلیاردی صورت می‌گیرد ولی هیچ پولی از مریض گرفته نمی‌شود.

رئیس بیمارستان شهید محلاتی تبریز ادامه داد: بخش شیمی‌درمانی در بیمارستان شهید محلاتی نیز تقریباً رایگان است.

وی با بیان اینکه از سال گذشته بخش زایمان بی‌درد در این بیمارستان راه‌اندازی شده است، گفت: حدود ۳۶ درصد زایمان‌های طبیعی در این بیمارستان به‌صورت زایمان بی‌درد انجام می‌گیرد.

وی یادآور شد: بیمارستان شهید محلاتی جزو بیمارستان‌های نمونه در ارزیابی شنوایی نوزادان و غربالگری نوزادان است.

رئیس بیمارستان شهید محلاتی تبریز گفت: تمامی جواب‌دهی پاراکلینیک نیز از طریق پیامک به بیمار ارسال می‌شود که موجب رضایتمندی زیادی شده است.

وی خاطرنشان کرد: صندوق‌های دریافت پیشنهادات و انتقادات داریم که هر سه ماه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

رئیس بیمارستان شهید محلاتی تبریز ابراز کرد: بیمارستان شهید محلاتی جزو بیمارستان‌هایی است که در همه بحران‌ها در کنار مردم بوده است؛ به‌طوری‌که در سنوات گذشته بیش از ۲۳ بیمارستان صحرایی توسط این بیمارستان راه‌اندازی شده است.

هادی ادامه داد: هر جا مردم دچار مشکل شود، بیمارستان شهید محلاتی در کنار مردم حاضر است و همچنین در کاروان‌های پیاده‌روی اربعین نیز ما کاروان سلامت به منطقه اعزام می‌کنیم.

وی یادآور شد: سالانه ۲۰۰ هزار نفر از این بیمارستان خدمات دریافت می‌کنند که تعداد خدمات ۲ میلیون خدمات است.

هادی گفت: ماهانه بیش از دو هزار عمل جراحی در این بیمارستان انجام می‌گیرد.

وی افزود: طبق بررسی‌های صورت‌گرفته بیمارستان همیشه سخت‌ترین مدیریت را داشته است زیرا مستقیماً با بیمار در ارتباط است.

رئیس بیمارستان شهید محلاتی تبریز با اشاره بر بیمارستان بیمارمحور، گفت: این نوع بیمارستان‌ها یعنی تمامی اهداف بر مبنای بیمار پیش رفته است و اولویتش بیمار است و فقط به دنبال خدمات به بیمار است و منافع شخصی معنا ندارد و در راستای خدمت به بیمار یک بیمارستان ایجاد می‌کند.

وی گفت: هدف اصلی ما خدمت به مردم در بیمارستان است و الحمدلله تاکنون هیچ بیماری چه غنی و چه بی‌بضاعت از این بیمارستان دست‌خالی بیرون نرفته است.

 

4974290

تبریز-مدیرعامل آبفای آذربایجان شرقی از عملیاتی شدن طرح های تامین آب ۲۰ روستای شهرستان هوراند در سال ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش شهریارپرس، محمد خانی با اشاره به اهمیت تأمین آب شرب پایدار و سالم برای ساکنین روستاهای استان، اظهار کرد: در راستای تحقق اهداف دولت مردمی، مرتفع کردن مشکلات آب شرب روستاهای استان علی الخصوص روستاهای شهرستان هوراند وظیفه ذاتی شرکت آب وفاضلاب آذربایجان شرقی است و پیگیر رفع مشکلات در این خصوص هستیم.

وی افزود: با توجه به اینکه ۷۰ درصد جمعیت شهرستان هوراند در روستا ساکن هستند وما موظف هستیم تا قبل از شروع مشکلات آب در مناطق روستایی با همه توان مجموعه مدیریتی خود در جهت رفاه حال مردم بکار گیریم تأمین آب شرب سالم از محل اعتبارات محرومیت زدایی، اعتبارات داخلی - استانی وبا استفاده از ظرفیت خیرین آبرسان ۲۰ روستای شهرستان هوراند در سال ۱۴۰۳ از آب شرب سالم بهره‌مند خواهند شد.

خانی تصریح کرد شهرستان هوراند داری ۱۰۷ روستا می‌باشد که از این تعداد ۸۳ روستا در وضعیت سفید، ۴ روستا در وضعیت زرد و ۱۸ روستا در وضعیت قرمز قراردارند.

 

5036027

تبریز-رئیس دانشکده عمران و ترافیک دانشگاه تربیت مدرس تهران از آغاز مطالعات پژوهشی طرح جامع حمل و نقل تبریز با حضور مدیران شهرداری تبریز و مسئولان دخیل در تصمیمات شهری خبر داد.

به گزارش شهریارپرس، محمود صفارزاده، پیش از ظهر امروز در جلسه معارفه و و نظرسنجی از مدیران و کارشناسان ترافیک شهری اظهار کرد: طرح جامع حمل و نقل تبریز از ۲۰ سال پیش تهیه، ولی بازنگری نشده بود که باید هر ۱۰ سال بازنگری شوند.

وی افزود: با توجه به تغییرات صورت گرفته در شهر، طرح جامع حمل و نقل ترافیک تبریز نیازمند بازنگری و ارائه طرح جدیدی بود که در همین راستا این پروژه آغاز شده است.

مدیر گروه پژوهشی مطالعات طرح جامع حمل و نقل تبریز با اشاره به مرحله اول این طرح که شامل جمع‌آوری اطلاعات است، یادآور شد: در مرحله اول تهیه طرح تلاش داریم اواخر مهرماه سفرها و فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی مردم تبریز را برداشت کرده و بر مبنای آن یک سری مدل‌های پیش بینی و آماری ساخته و شبیه سازی شود.

وی اضافه کرد: با جمع‌اوری اطلاعات و شبیه‌سازی مدل‌های آماری نیازهای حمل و نقل شهروندان تبریز در کوتاه مدت و بلند مدت و بازه‌های پنج تا پانزده ساله برآورده می‌شود.

صفارزاده با اشاره به نوع نیازهای حمل و نقل شهروندان تبریز نیز گفت: این نیازهای حمل و نقل شامل تجهیزات حمل و نقل ریلی، اتوبوس، تاکسی، بزرگراه‌ها و یا تقاطع‌های غیرهمسطح و پیش‌بینی یک سری از روش‌های مدیریتی برای آینده شهروندان است تا بتوانند بدون ازدحام و ترافیک سفرهای خود را انجام دهند.

وی با اشاره به زمان اتمام و عملیاتی شدن طرح جامع حمل و نقل تبریز ابراز داشت: طرح جامع حمل و نقل تبریز طرحی مطالعاتی است که مدت زمان تهیه آن در ضوابط سازمان برنامه و بودجه و وزارت کشور که اسناد بالادستی است، ۲۶ ماه قید شده، ولی امیدواریم با شرایطی که مسئولان شهری فراهم می‌کنند، بتوانیم نتایجی در کوتاه مدت ارائه کنیم.

مدیر گروه پژوهشی مطالعات طرح جامع حمل و نقل تبریز با اشاره به نحوه افکارسنجی از کارشناسان و شهروندان تبریز نیز گفت: در اوایل مهر که مدارس و دانشگاه‌ها باز هستند و ساعات اوج ترافیک است، افکارسنجی عمومی انجام می‌گیرد و افکارسنجی مدیران و کارشناسان را نیز تابستان انجام می‌دهیم.

جبارعلی ذاکری، معاون فنی و هماهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه گفت: طرح جامع حمل و نقل تبریز می‌تواند نتایج خوبی بر جای گذاشته و الگویی برای دیگر شهرها باشد.

وی افزود: تجربیاتی از ساخت و ساز در تبریز داریم که علی رغم جذب سفر، مسائل ترافیکی آن نیز لحاظ نشده است و نیازمند ارائه در این طرح است.

ذاکری با اشاره به ضرورت استفاده از حمل و نقل ترکیبی در سطح شهر اعلام کرد: توسعه حمل و نقل عمومی در برنامه شهرداری تبریز است ولی استفاده از حمل و نقل ترکیبی هنوز به آن حد مطلوب نرسیده است.

وی با اشاره به پیشرفت حمل و نقل ریلی تبریز اضافه کرد: خط یک متروی تبریز فعال است و خط دو مترو نیز به سرعت پیش می‌رود و فاز اول آن در سه ماهه اول سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

معاون هماهنگی استانداری خاطرنشان کرد: حمل و نقل ترکیبی می تواند گره‌گشای مسائل ترافیکی باشد و امید داریم در مطالعات طرح جامع ترافیکی نیز به آن توجه شود.

وی افزود: مدیران بخش‌های مختلف، و حوزه‌های مختلفی که تولید سفر می‌کنند، اطلاعات موجود را در اختیار تیم تحقیق قرار بدهند، تا بتوان در افق مطالعات حمل و نقل ترکیبی مورد استفاده قرار گیرد.

ذاکری با بیان اینکه هسته مرکزی تبریز همانند تهران، بافت تاریخی شهر است و محدودیت‌هایی دارد، ابراز امیدواری کرد تمرکز روی این نقاط شهر بیشتر باشد.

روح‌الله رشیدی، رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این جلسه اظهار کرد: بزرگترین چالش تهیه طرح جامع حمل و نقل تبریز، عدم دسترسی به اطلاعات اس؛ چرا که اگر تهیه این طرح مشروط به دسترسی به اطلاعات پایه و سپس شروع آن است، به مشکل خواهد خورد.

وی افزود: برخی اطلاعات را حتی نمی‌توانید از شهرداری بگیرید و از الان به شیوه‌های جایگزین تمرکز کرده و پیشنهادات خود را ارائه دهید.

رشیدی خاطرنشان کرد: نکته اساسی‌تر، تلاقی دو طرح تفصیلی و مطالعات طرح جامع حمل و نقل اس؛ مخاطرات حوزه حمل و نقل و ترافیک نیز حاصل انتزاع این دو عرصه است.

وی یادآور شد: مجوز شورای اسلامی شهر برای مشارکت شهرداری حتی در هزینه آن، ایفای نقش در چسبندگی این دو حوزه است.

محمدرضا روشنی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز نیز در این جلسه با اشاره به مطالبه مردم در اکثر شهرهای کشور در حوزه ترافیک اظهار کرد: یکی از مهمترین خواسته‌ها و مطالبات شهروندان در کلانشهرها به ویژه تبریز، نحوه مدیریت حمل و نقل و ترافیک است که بر اساس نظرسنجی‌های صورت‌گرفته بحث ترافیک تبریز اولویت اول شهروندان است و به تبع آن باید اقداماتی جهت برآورده کردن این خواسته‌ها انجام دهیم.

وی با بیان اینکه طرح جامع مطالعات حمل و نقل بر اساس اصول ترافیکی انجام می‌گیرد، افزود: سال ۱۴۰۰ مدت زمان پیش‌بینی شده برای اجرای اولین طرح جامع حمل و نقل تبریز تمام شده و بازنگری آن باید انجام می‌گرفت که به دلیل بیماری کرونا و دیگر مسائل انجام نشده و در دوره ششم شورای اسلامی شهر این کار محقق شد.

روشنی با اشاره بهره‌مندی از بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در تدوین این طرح اعلام کرد: برای اولین بار در کشور، در راستای عینیت بخشیدن به بیانیه گام دوم انقلاب یکی از زمینه‌های این بیانیه را در مدیریت حمل و نقل و ترافیک شهر پیش‌بینی کرده و خواستیم طرح جدید مطالعات حمل و نقل تبریز بر اساس این بیانیه تهیه شود.

وی اضافه کرد: برای قوی‌تر شدن جنبه پژوهشی کار، از مجموعه‌های دانشگاهی استفاده کرده و بر همین اساس قوی‌ترین گروه پژوهشی تخصصی در دانشگاه تربیت مدرس را که سوابق اجرایی نیز دارند، انتخاب شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز خاطرنشان کرد: قرارداد لازم در این زمینه منعقد شده و تیم پژوهشی تحت مدیریت محمود صفارزاده ار پیشکسوتان این حوزه آغاز به کار شده است.

روشنی همچنین از همکاری مجموعه‌های دانشگاهی و نظام مهندسی استان با گروه پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس خبر داد و گفت: برای صحت سنجی انتقال واقعیات شهر تبریز به این گروه پژوهشی، از مجموعه‌های دانشگاهی استان و سازمان نظام مهندسی استفاده کرده‌ایم تا هیچ موردی فراموش نشود.

محمدعزتی، معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز نیز در این جلسه گفت: انتظاری که از دانشگاه‌های مختلف وجود دارد، این است که سواد کاری خود را در ارگان‌های شهری به کار گیرند.

وی افزود: تبریز تا به حال سه طرح جامع و سه طرح تفصیلی شهری داشته است و سومین طرح تفصیلی تبریز در دست مطالعه و تدوین است.

عزتی با اشاره به مهمترین کمبود طرح‌های جامع و تفصیلی شهری خاطرنشان کرد: متأسفانه بزرگترین کمبود طرح‌های جامع و تفصیلی، طرح جامع حمل و نقل شهری است.

وی افزود: متوسط اجرای شبکه‌ها و معابر در طرح‌های جامع در سطح کشور ۵۰ و در تبریز ۶۰ بود که میانگین تبریز بیشتر از کل کشور است.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز، مشکل شهر را مدیریت شبکه و استفاده نرم‌افزاری از سیستم‌های نوین در شبکه معرفی و گفت: مطالعات طرح جامع حمل و نقل تبریز می‌تواند با امکانات و شبکه‌های موجود، درصدی از مشکلات ترافیکی و حمل و نقل شهری را حل کند.

عزتی با اشاره به مهمترین عوامل ترافیکی شهر که باید در طرح جامع حمل و نقل مورد توجه قرار گیرد، گفت: برخی از قوانین مصوب مجلس همچون پخشایش کاربری‌ها به خصوص مطب پزشکان و یا مدارس غیرانتفاعی تیشه به ریسشه طرح جامع شهری زده و منجر به افزایش سفرهای درونشهری شده است.

وی با اشاره به ترافیک حاصل از پروژه‌های ملی نیز گفت: چند درصد از ترافیک شهر تبریز، حاصل از ترافیک بین شهری هستند همچون آزادراه سهند -تبریز، جاده اهر- تبریز و یا اتوبان شهید باکری که با معابر شهری متصل شده اند.

 

5037138

تبریز-معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در مرحله بازبینی مجدد قرار دارد.

به گزارش شهریارپرس، واحد سیفی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: جشنواره شهید رجایی که سالانه در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برگزار می‌شود، طی فرآیندی برای ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان از بعد شاخص‌های اختصاصی و عمومی بوده و از این حیث دستگاه‌های اجرایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

وی افزود: در این فرآیند دستگاه‌های اجرایی بر اساس شاخص‌هایی که از قبل تعیین شده و توسط خود دستگاه‌ها ارزیابی شده‌اند توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارزیابی و سنجش می‌شوند.

سیفی تصریح کرد: در حال حاضر این فرآیند در سال جاری در مرحله بازبینی مجدد دستگاه‌های اجرایی بوده و در ادامه پس از امتیازدهی در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نتیجه نهایی در جشنواره شهید رجایی مطرح خواهد شد.

 

63072958

شهریارپرس/آذربایجان شرقی سرپرست استانداری آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت ریشه‌کن‌کردن اعتیاد به مواد مخدر در جامعه، گفت: براساس دستورالعمل‌ها و قوانین، برای هر دستگاه در حوزه پیشگیری از اعتیاد وظیفه‌ای تعیین شده که ضمن آگاهی باید به‌صورت دقیق و جدی آن را اجرا کنند.

تراب محمدی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، گفت: مواد مخدر یک پدیده‌ شوم و خانمان‌سوز است که توسط استعمارگران جهت تسلط بر جهان سوم طراحی شده، اما الان خود آنها نیز گرفتار این بلیه شده‌اند.

وی اظهار کرد: اگر پیشگیری از اعتیاد در اولویت برنامه‌های مسئولان قرار گیرد می‌توانیم به موفقیت‌های تأثیرگذار در کاهش اعتیاد امیدوار باشیم.

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی گفت: چنان چه در دوران همه‌گیری بیماری کرونا، همه مردم و دستگاه‌های اجرایی با همدلی و مشارکت سعی در مهار این بیماری داشتند، باید مبارزه با مواد مخدر و ریشه‌کن‌ کردن آن نیز به همین نحو جدی گرفته شده و مهار شود.

وی افزود: باید مردم را نسبت به این امر مهم حساس کنیم، چرا که در صورت مهار نشدن، قابل تسری به همه خانواده‌ها و همه افراد و اقشار جامعه است.

محمدی گفت: مرکز ماده ۱۶ معتادان به تنهایی جوابگوی شهرستان تبریز نیست و باید در شهرهای پرخطر نیز مشابه این مرکز ایجاد شود.

وی افزود: بدون شک موضوع اعتیاد به دلیل گستردگی از مهم‌ترین آسیب‌هایی اجتماعی است که خانواده‌ها و همه افراد جامعه را تهدید می‌کند و به همین دلیل برای مقابله با آن از تمام ظرفیت‌ها باید استفاده کنیم.

وی ادامه داد: مقابله با مواد مخدر و ریشه‌کن کردن آن نیازمند عزم جدی همه‌ دستگاه‌های اجرایی است؛ لذا لازم است دستگاه‌های اجرایی مرتبط به صورت کاربردی و اجرایی به این موضوع ورود کنند.

به گزارش شهریارپرس، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، امیر رنجبر، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز گزارشی از خسارت‌های ناشی از مواد مخدر، ارزیابی سریع مصرف مواد، امکانات کنترلی مواد مخدر و ایجاد مرکز ماده، ۱۶ در چند شهرستان پرخطر استان ارائه کرد.

 

63073851

شهریارپرس/آذربایجان شرقی رئیس هیات سوارکاری آذربایجان‌شرقی با کسب اکثریت آرای مجمع انتخاباتی این هیات به مدت ۴ سال دیگر در سمت خود ابقا شد.

مجمع انتخاباتی هیات سوارکاری آذربایجان شرقی دیروز (چهارشنبه) به ریاست محمد کاظمیان، رئیس فدراسیون سوارکاری در سالن کنفرانس اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.

به گزارش شهریارپرس، در این مجمع و پس از رای گیری، محمد تقی‌زاده با کسب ۲۵ رای از مجموع آرای ماخوذه برای ۴ سال دیگر در سمت خود ابقا شد.

محمد کاظمیان، رئیس فدراسیون سوارکاری در مجمع انتخاباتی هیات سوارکاری آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: حضور در استان ها برای فدراسیون بسیار مهم است و این فرصتی برای شنیدن مشکلات آن‌هاست.

او با اشاره به فعال شدن سامانه فدراسیون سوارکاری گفت: تمام تلاش مان را برای مستقل شدن هیات انجام می دهیم و اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده‌ایم.

حبیب ستوده‌نژاد، مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، نیز در این مجمع گفت: هیات سوارکاری استان از جمله هیات هایی است که شهرستان های بسیار فعالی دارد و این رشته در استان به‌خوبی رشد یافته است.

ستوده نژاد با بیان اینکه سوارکاری در کنار ورزش صنعت بزرگی به شمار می‌رود، عنوان کرد: میزبانی از مسابقات سوارکاری در استان به نفع این رشته در استان خواهد بود و موجب پیشرفت این رشته خواهد شد.

 

63073399

شهریارپرس/آذربایجان شرقی معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی، از محل سانحه سقوط بالگرد شهدا در منطقه دیزمار شهرستان ورزقان بازدید کردند.

حمیدرضا خان محمدی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی، در سفر یک روزه خود به آذربایجان شرقی، در محل سانحه سقوط بالگرد شهدای خدمت در منطقه دیزمار شهرستان ورزقان حضور یافته و احداث یادمانی ماندگار در محل وقوع سانحه را مورد بررسی قرار داد.  

همچنین وی از محل پیشنهادی احداث اردوگاه دانش آموزشی شهدای خدمت نیز بازدید به عمل آورد. 

به گزارش شهریارپرس/ به نقل از روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان، احداث اردوگاه دانش آموزی در روستای نزدیک محل سقوط بالگرد شهدای خدمت، طرح پیشنهادی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی برای ادای احترام و زنده نگه داشتن یاد و خاطره این شهدای بزرگوار است که سه روستای اوزی، کلم و خوئینه رود، محل‌های پیشنهادی این اداره کل برای ساخت اردوگاه دانش آموزی است.

63073396

 

63073407

شهریارپرس/آذربایجان شرقی رئیس دانشگاه تبریز گفت: شهید چمران ترجیح داد در خط مقدم مبارزه با نفس و کفر حضور داشته باشد.

صفر نصرالله‌زاده روز چهارشنبه ۳۰ خرداد، در آئین گرامیداشت روز ملی بسیج اساتید در دانشگاه تبریز، با بیان اینکه بسیجیان در هر برهه‌ی زمانی که انقلاب نیاز دارد، حاضرند، اظهار کرد: شهید چمران مصداق بارز کسانی است از خود و دنیای خود عبور و راه کمال و رضایت خداوند را طی کرده‌اند که البته پای نهادن در این راه آسان نیست. این نوع زندگی، زندگی رهبانیت نیست بلکه یک زندگی آگاهانه و الهی است. 

نصرالله‌زاده افزود: ما باید در هر لحظه از خدا بخواهیم که توفیق استقامت در این راه پر خطر را عطا کند. چراکه ما همیشه در معرض اغفال شیطان هستیم و باید نسبت به مسئولیت‌های دنیوی و آنچه که ممکن است ما را از خدا دور کند، مواظب باشیم.

وی با بیان اینکه شهید چمران ترجیح داد در خط مقدم مبارزه با نفس و کفر حضور داشته باشد، خاطرنشان کرد: هرکسی نمی‌تواند شهید رئیسی باشد که همه‌ی تهمت‌ها را بخاطر انقلاب تحمل و شب و روز خدمت کند. چرا عده‌ای هر روز رنگ عوض می‌کنند؟ چرا ثبات ندارند؟ چرا در مسیر مستقیم نیستند؟ تناقض در رفتار بخاطر عدم ثبات و تزلل در ایمان است.

رئیس دانشگاه تبریز با اشاره بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص مذاکره با آمریکا، یادآور شد: کسانی که دم از مذاکره با آمریکا می‌زنند، یا الفبای سیاست را نمی‌دانند یا الفبای غیرت را بلد نیستند. چرا عده‌ای یک روز استکبارستیز و روز بعد استکبارپرست هستند؟ مسئله‌ی امروز ما انتخابات است و اولین اولویت ما حضور حداکثری و سپس انتخاب فرد اصلح و رئیس‌جمهور تراز انقلاب است.

وی با بیان اینکه آمریکا نماد استکبار است و هرکس دم از مذاکره با آمریکا می‌زند، استکبار ستیز نیست، افزود: ما باید بیانیه‌ی گام دوم انقلاب را پیگیری کنیم که بسیج اساتید یکی از نهادها و تشکل‌هایی است که این کار را باید انجام دهد.

نصرالله‌زاده در خاتمه با اشاره به افتخارات دانشگاه تبریز در سطح ملی و بین‌المللی نیز گفت: از ابتدای روی کار آمدن دولت شهید رئیسی تاکنون تعداد شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان سه برابر و تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی ۳.۵ برابر شده و ما موفق شدیم در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی از جمله شانگهای، تایمز و کیو اس صعود کنیم.

 

63073427

شهریارپرس/آذربایجان شرقی مسئول سازمان بسیج اساتید آذربایجان شرقی اظهار کرد: اساتید بسیجی سرمایه‌های ما هستند که همواره در بزنگاه‌ها پشت نظام می‌ایستند.

رضا محمدی روز چهارشنبه ۳۰ خرداد، در آئین گرامیداشت روز ملی بسیج اساتید در دانشگاه تبریز، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهدای خدمت و تبریک روز ملی بسیج اساتید، اظهار کرد: برنامه‌های ما شامل دو بخش ابلاغی و اعلامی یا ابداعی و ابتکاری و براساس وظایف بسیج اساتید است.

محمدی با بیان اینکه بسیج اساتید در استان شامل ۱۹ کانون، در تبریز شامل ۷ کانون و در کل کشور ۲۰۰ کانون است، افزود: برنامه‌های بسیج اساتید استان در سال ۱۴۰۲ شامل برگزاری ۷۸ نشست معرفتی، ۴۵ هیات اندیشه‌ورز، ۶ مورد بسته‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ...، برگزاری نشست‌ اساتید بسیجی در آذرماه، برگزاری دومین جشنواره‌ی علمی شهید چمران و انتخاب اساتید برتر می‌باشد.

وی ادامه داد: امضای تفاهم‌نامه‌ی علمی و فناوری با معاونت علمی سپاه عاشورا، برگزاری اردوهای خانوادگی زیارت مشهد و راهیان نور، برگزاری اردوی راهیان پیشرفت مختص اساتید یک درصد برتر دانشگاه، برگزاری ۸ دوره‌ی آموزشی گفتار سیاسی، برگزاری نشست‌های تبیینی معرفتی انتخابات مجلس شورای اسلامی، برگزاری ۱۱ جلسه‌ی شورای مرکزی و شرکت در مراسمات راهپیمایی‌ها و صدور بیانیه‌ها از دیگر اقدامات بسیج اساتید استان در سال ۱۴۰۲ به شمار می‌رود.

 

63073416

شهریارپرس/آذربایجان شرقی فرمانده سپاه عاشورا گفت: وظیفه‌ی اول ما حصور حداکثری و سپس انتخاب فرد اصلح است و اگر ما بخاطر افراد در انتخابات شرکت نکنیم، برداشتی ناقص است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار اصغر عباسقلیزاده روز چهارشنبه، ۳۰ خرداد، در آئین گرامیداشت روز ملی بسیج اساتید در دانشگاه تبریز اظهار کرد: اتفاقاتی که در طول دوره‌ی ۴۵ ساله‌ی انقلاب اسلامی در ایران اسلامی رخ داده در هیچ کشوری سابقه ندارد و وقتی در این حوادث تامل کنیم، مشاهده می‌کنیم که به‌غیر از نصرت الهی هیچ عامل دیگری وجود ندارد و این برخاسته از باورهای عمیق و اعتقادی ما به آیات و فرامین الهی است.

وی ادامه داد: خوشبختانه قلب‌های مردم با انقلاب همراه است و اگر ما در رفتار خود بازنگری کنیم، قطعا پیشرفت‌های انقلاب را قبول می‌کنیم. ما در عین حال که تحریم شدیم، پیشرفت نیز کردیم. در حالیکه دشمنان حتی یک روز هم ما را به حال خود رها نکردند و با وجود تمام فشاری که صهیونیسم جهانی بر ملت ایران وارد می‌کند، زیر سایه‌ی رهبری ولی‌فقیه، مردم از شر دشمنان نجات یافته‌اند.

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به رویکرد سیاسی شهید آیت الله رئیسی تاکید کرد: رئیس جمهوری شهید بارها گفته بود که ما اصولگرا و اصلاح‌طلب نداریم و همه باید پای نظام باشند و دل به دشمنان نسپارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: انقلاب ما یک انقلاب الهی است و تکلیف ما با سایر ملت‌ها متفاوت است و اکنون که دانشجویان آمریکایی با ما همراه شده‌اند، اگر یک رهبر داشته باشند، می‌توانند تشکیلات آنها را به‌هم بزنند و همانطور که رهبر معظم انقلاب در دولت شهید رئیسی فرمودند ما به قله نزدیک شده‌ایم، اکنون باید رئیس جمهوری را انتخاب کنیم که ما را به قله برساند. لذا چشم دشمنان به انتخاب ما است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار عباسقلی‌زاده تاکید کرد: وظیفه‌ی اول ما حصور حداکثری و سپس انتخاب فرد اصلح است و اگر ما بخاطر افراد در انتخابات شرکت نکنیم، برداشتی ناقص است. ما باید به‌جای صحبت‌های مصداقی، شاخصه‌های دولت شهید رییسی را ملاک انتخاب خود قرار دهیم.